PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde ilk modeli Nokia 6 ile tekrardan sahalara dönen Finli üretici, yeni telefonlarını tanıtacağı tarihi de takipçileriyle paylaştı. İşte detaylar.

Bir zamanların efsane cep telefonu üreticisi Nokia, seneler sonra akıllı telefon pazarına dönmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Nokia 6 isimli modelini resmi olarak tanıtan Finli üretici, şimdi de yeni modelleri için gün sayıyor.

Nokia’yı bünyesinde bulunduran HMD Global tarafından yapılan açıklamada yeni Nokia modellerinin 26 Şubat’ta tanıtılacağı belirtildi. 26 Şubat elbette rastgele bir tarih değil. Bilindiği üzere 27 Şubat’ta MWC 2017 start alacak. HMD Global bu büyük etkinlik öncesinde fuarda sergileyeceği telefonların bazılarını tanıtacak. Muhtemelen amiral gemisi sınıfında olanları ise fuardaki gösterisine saklayacaktır.

Nokia E1 Çıkış Tarihi Belli Gibi

Tahminler Nokia’nın 26 Şubat’ta, Nokia E1 ve Nokia 6’nın global versiyonunu tanıtacağı yönünde. Özellikle Nokia E1’in MWC 2017 öncesinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Giriş sınıfında bir telefon olan Nokia E1 özellikleri haricinde 150 dolarlık fiyatıyla da dikkat çekmişti.

Bir diğer söylenti de az önce belirttiğimiz üzere Nokia 6’nın global versiyonu. Hatırlanacağı üzere Nokia, Nokia 6’yı Çin’e özel olarak satışa sunmuştu. Genel kanı Nokia 6’nın biraz makyajlanmış versiyonunun Nokia D1C ismi ile Avrupa ve Amerika’da satışa sunulacağı yönünde.

Sonuç olarak Nokia’nın 26 Şubat’ta birden fazla akıllı telefon modeli tanıtacağı kesinleşmiş durumda. Artık yapılacak tek şey beklemek.

BİR CEVAP BIRAK