PAYLAŞ

Nokia’nın 2014 yılında satışa sunduğu Android tabanlı tabletle kullanıma sunulan Nokia Z, yeni Nokia telefonlarda da kullanılacak mı? İşte detaylar.

Bilindiği üzere cihazlarında Android’i tercih eden bir çok akıllı telefon üreticisi, bu işletim sistemini kendi tasarladığı arayüzle birlikte kullanıcıya sunuyor. Nokia’da 2014 yılında satışa sunduğu Nokia N1 için basit bir arayüz tasarlamış ve bu arayüzü Nokia Z ismi ile PlayStore’da yayınlamıştı.

En son Kasım 2016’da güncellenen bu arayüzün geçtiğimiz gün Çin’de satışa sunulan Nokia 6’da olmaması ise kafaları karıştırmış ve konu ile ilgili Nokia’ya pek çok soru yöneltilmişti.

Nokia Z için Herhangi Bir Çalışma Yok

Sonunda bu sorulardan birine yanıt veren Nokia yetkilileri, şu anda Nokia Z üzerinde herhangi bir çalışmalarının bulunmadığını, dolayısıyla ilerleyen dönemde satışa sunulacak olan modellerde de bu arayüze yer vermeyi düşünmediklerini belirttiler.

Peki Nokia Z neden bu kadar önemli? Çünkü Nokia Z, Android pazarındaki en başarılı arayüzlerden biri olarak değerlendiriliyor. Şimdiye kadar 1 milyondan fazla indirilen Nokia Z, PlayStore değerlendirmelerinde ise 5 üzerinden 4.2 almış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Çin’de satışa sunulan Nokia 6 ise Android 7.0 Nougat destekli farklı bir arayüze sahip. Nokia’nın yeni telefonları için bu arayüzü geliştirmesi bekleniyor. Bakalım Finli üretici kullanıcı taleplerini dikkate alıp Nokia Z üzerinden yeni bir hamle gerçekleştirecek mi? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK