PAYLAŞ

Nokia’nın Snapdragon 835 yonga seti ile donatılmış olan amiral gemisi modeli hakkında yeni bir açıklama yapıldı. İşte detaylar.

Geçtiğimiz günlerde Nokia 6 isimli modelini Çin’de satışa sunan bir zamanların lider cep telefonu üreticisi, eski ihtişamlı günlerine giden yolda ilk adımını atmıştı.

HMD Global bünyesinde küllerinden doğmaya hazırlanan Nokia, asıl patlamayı ise MWC 2017’de yapmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Nokia’nın 2017 yılı içerisinde 6-7 farklı modeli satışa sunacağı belirtilmişti. Bu modellerden en az bir tanesinin amiral gemisi sınıfında olacağı ve Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 835’yen güç alacağı açıklanmıştı.

Peki Nokia’nın amiral gemisi modeli ne zaman tanıtılacak. Kimi zaman Nokia P1, kimi zamansa Nokia 8 ismi ile lanse edilen amiral gemisi modelinin CES 2017’de Qualcomm standında sergilendiği iddia edilmiş fakat Qualcomm bu konu hakkında açıklamada bulunarak iddiaları yalanlamıştı.

Amiral Gemisi Modeli, MWC’ye Yetişmeyebilir

Şu zamana kadar konu hakkındaki sessizliğini koruyan Nokia, Weibo aracılığı ile takipçilerine seslendi. Nokia cephesinden yapılan açıklamada Snapdragon 835 yonga seti ile çalışan bir telefon tasarladıklarını fakat bu telefonun henüz hazır olmadığı belirtildi.

Bu şu anlama geliyor. Nokia’nın amiral gemisi telefonu önümüzdeki MWC 2017’de tanıtılmayabilir. Zira MWC 2017’ye 1 ay gibi bir süre kalmış durumda. Henüz hazır olmayan bir telefonun 1 aylık süre zarfında sunuma hazırlanması da zor görünüyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK