PAYLAŞ

Samsung’un uzun süre önce 700 kişilik dev bir ekipler başlattığı Note 7 araştırması sonunda tamamlandı. İşte Note 7’nin patlama nedeni.

Samsung, firma tarihinin en büyük hayal kırıklığını yaşadığı Note 7 serüvenini artık geride bıraktı. Piyasadaki Note 7 modellerinin yüzde 96’sını geri toplamayı başaran Samsung, kalan telefonlar için de yayınladığı güncellemelerle, kullanılabilirliği sıfıra indirgemişti.

Peki Samsung’u bu kadar zor durumda bırakan Note 7 patlamalarının asıl nedeni neydi? Güney Koreli teknoloji devi bu olayı araştırması için tam 700 kişilik dev bir ekip kurdu. Sonuç ise geçtiğimi gün açıklandı.

Note 7 Patlamalarının Sorumlusu Bataryalar Çıktı

Samsung, Note 7 patlamalarını iki temel neden altında listeledi. Bu nedenlerin ikisi de bataryadan kaynaklanıyor. Note 7’de 2 farklı üreticiden gelen bataryaları kullanan Samsung, patlamaların nedenini bu bataryalarda oluşan kısa devrelere bağlamış durumda.

Note 7 tasarımında hiç bir hata bulunmadığının altını çizen Samsung, bataryalarda oluşan hataların tespiti için bataryayı tamamen sökmeleri gerektiğini açıkladı. X-ray cihazında da bazı hataların tespit edilebildiğini belirten teknoloji devi, iki durumunda test sürecinde bulunmadığını bu yüzden kısa devre hatasını önceden tespit edemediklerini de itiraf etti.

Sonuç olarak toparlamak gerekirse, Note 7 patlamalarının nedeni olarak hatalı batarya tasarımlarını sebep gösterebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK