PAYLAŞ

Samsung’un geçtiğimiz sene satışa sunduğu Galaxy Note 7 tekrardan raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Samsung’un geçtiğimiz sene satışa sunduğu Galaxy Note 7 kısa sürede 3 milyonluk satış rakamına erişmeyi başarmıştı. Fakat bir süre sonra ortaya çıkan patlama sorunu sonrasında, Samsung, piyasadaki tüm Note 7’leri geri çağırmak zorunda kalmıştı.

3 milyona yakın cihazı geri çağıran Samsung, firma tarihinin en büyük zararlarından birine imza atmıştı. Güney Koreli teknoloji devi, bu zararı en aza indirmek için beklenmedik bir karar aldı.

Ortaya çıkan söylentilere göre Samsung, Note 7’yi tekrardan satışa sunmaya hazırlanıyor. Galaxy Note 7’nin patlamasına neden olan bataryayı, telefonun arka modülüyle uyumlu bir bataryayla değiştirmeyi planlayan Samsung, elindeki kullanılabilir Note 7’leri bu yolla tekrardan satışa sunacak.

Refublised olarak satışa sunulacak 3 milyona yakın Note 7’nin normal fiyatının çok altına satılacağı da söylentiler arasında. Güney Koreli üreticinin refublised Note 7 modellerini sadece Hindistan ve Vietnam gibi gelişme düzeyi yavaş ülkelerde satacağı iddia ediliyor. Bekleyip göreceğiz.

Güncelleme: Samsung Hindistan, bu konudaki haber ve iddiaları net bir dille yalanladı.

BİR CEVAP BIRAK