PAYLAŞ

Samsung, Note 7’nin neden patladığını sonunda açıklıyor. Peki bu felaketin nedeni gerçekten batarya mıydı? İşte detaylar.

İki hafta önce Samsung, Galaxy Note 7’nin raydan çıkan patlamalarını araştırmak üzere bir şirket ile anlaşmıştı. Samsung ilk patlamadan sonra, sorunu arızalı bir pil olarak nitelendirmişti. Fakat pil değişimlerine rağman telefonlar patlamaya devam etti. Samsung bu noktadan sonra Note 7’yi piyasadan çekme kararı aldı.

Samsung, Galaxy Note 7‘nin neden öldürücü bir silah haline geldiğine dair nihai bir sebep bulmak için bir inceleme başlattı. Güney Koreli gazete JoongAng Ilbo göre, Note 7 ilgili çalışmaların tamamlanmış durumda.

Samsung bu ayın ortasında, Galaxy Note 7‘ye ne olduğu konusunda birçok cevapsız soruya nihayet bir açıklama yapacak.

Edinilen bilgilere göre patlamanın sebebinin sadece bir nedenden ötürü değil, patlamalara yol açan faktörlerin bir kombinasyonu olduğu belirtiliyor. Yani Note 7‘nin patlamasının birden fazla nedeni var. Tabi bunları önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Öte yandan kullanıcılarını geri kazanmaya çalışan Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S8’i herhangi bir sıkıntı yaşamamak için 26 Şubat’tan itibaren Barselona’da başlayacak olan MWC’de tanıtacak. Galaxy S8 ekranı 5.2 inç ve Galaxy S8 Plus ise 6 inçlik bir ekrana sahip olacak.

BİR CEVAP BIRAK