PAYLAŞ

Öğrenci ve öğretmenler için güzel haber. FATİH projesi kapsamında, önümüzdeki dönemde öğretmen ve öğrencilere sim kartlı tablet dağıtılacağı ortaya çıktı. İşte detaylar.

FATİH projesiyle eğitim ve öğretimde çok önemli işler gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığı, önümüzdeki dönemde öğretmen ve öğrencilere sim kartlı tablet dağıtmaya hazırlanıyor.

Şu anda Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi tarafından yürütülen proje kapsamında, ülkemizde hizmet veren 3 operatörle de görüşüldüğü ve bu görüşmelerde sona gelindiği ifade edildi.

Öğretmen ve öğrencilere dağıtılacak olan sim kartlı tabletlerin en önemli özelliği, 7/24 internete bağlı olması. Üstelik, bu hizmet için öğrenci ya da öğretmenlerin cebinden herhangi bir ücret çıkmayacak.

Sadece Belli Adreslere Erişim İzni Olacak

Tabi ki şunu da hemen belirtelim. Tabletin sağladığı sınırsız internet erişimi, sadece belli internet adreslerini kapsayacak. Yani öğretmenler ya da öğrenciler, bu tabletlerde bulunan sınırsız internet ile Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya mecralarına giremeyecekler.

MEB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, söz konusu tabletlerin, bu sene bitmeden öğrencilere ulaştırılacağı sözünü de verdi.

BİR CEVAP BIRAK