PAYLAŞ

Sony‘nin PS4 platformunda kullanılacak sanal gerçeklik gözlüğü Playstation VR‘ın Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu. Playstation VR çıkış tarihi ve fiyatı haberimizde.

40 milyona yakın satış adetlerine ulaşan Playstation 4 ve standart PS4 modeline göre daha performanslı olan PS4 Pro modelleriyle çalışacak olan Playstation VR, sanal gerçeklik deneyiminin konsollardaki ilk örneği olmasıyla dikkat çekiyor.

Büyük bir oyuncu kitlesini PS4 modeli sayesinde bünyesinde barındıran Sony, Playstation VR ile konsol dünyasındaki oyuncuları sanal gerçeklik ile tanıştıracak ilk firma.

Peki Playstation VR‘ın Türkiye fiyatı ne kadar ve ne zaman satışa çıkıyor?

Playstation VR Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Dünya genelinde kademeli olarak satışa çıkan Playstation VR ülkemizde de nihayet satışa sunuluyor.

24 Ocak 2017 tarihinde Türkiye‘de raflardaki yerini alacak olan Playstation VR, tüm beklentilerin aksine yüksek bir fiyata sahip.

Sony Playstation Türkiye tarafından belirlenen Playstation VR‘ın resmi satış fiyatı 1699 TL.

Yüksek bir fiyata sahip diyoruz çünkü tüm yıl konuşulan fiyatlar Playstation VR‘ın bir konsol parası olması yönündeydi.

Evet fiyatlandırma buraya kadar bir konsol parasının biraz üstünde kalıyor ancak Playstation VR‘ın çalışması için gerekli olan, olmazsa olmaz Playstation kamera kutu içeriğinde ne yazık ki bulunmuyor.

Yani hali hazırda PS4 veya PS4 Pro varsa ve Playstation VR almak istiyorsanız Playstation VR dışında ayrıca ortalama fiyatı 250 TL olan Playstation kamera da satın almanız gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK