PAYLAŞ

Geçtiğimiz sene sadece Çin’de yayınlanan mobil oyun Pokemon Duel sonunda İngilizce olarak da yayınlandı. İşte konu ile ilgili detaylar.

2016’nın en çok oynanan oyunlarından birisi de hiç şüphesiz Pokemon Go’ydu. Fakat Pokemon Go’nun sanal gerçekliğe dayalı oyun deneyimi kış ayları için pek de verimli değildi. Özellikle yaz aylarında insanlar diledikleri gibi dışarı çıkıp Pokemon peşinde koşturabiliyordu. Lakin kış aylarının yağmurlu günleri, insanları bu zevkinden de mahrum bıraktı.

Pokemon Go’nun oynanışındaki düşüşten ötürü geçtiğimiz sene Çin’de yayınlanan Pokemon Duel şimdi de İngilizce olarak yayınlanıyor.

Sıra tabanlı bir strateji oyunu olan Pokemon Duel şimdilik sadece Amerika’da yayınlanacak. iOS ve Android için yayınlanacak olan Pokemon Duel aynı Pokemon Go gibi ücretsiz olarak kullanıcılarla buluşacak.

Pokemon Duel’in kısa süre sonra Avrupa için de App Store’da ki yerini alması bekleniyor. Oyunun ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil. Fakat kendinize bir ABD hesabı açarak App Store aracılığı ile Pokemon Duel’i indirmeniz mümkün. Android kullanıcıları ise .APK dosyasını internet üzerinden indirerek Pokemon Duel’i oynamaya başlayabilirler.

BİR CEVAP BIRAK