PAYLAŞ

2016 yılının rekortmen mobil oyunu Pokemon GO 2017 yılında da rekorları alt üst etmeye devam edeceğe benziyor. Her ne kadar oyun ilk yayınlandığı günlerdeki popülaritesinin bir hayli uzağında olsa da, hala yapımcısına para kazandırmaya devam ediyor.

Ülkemizde de kısa bir dönem Pokemon GO rüzgarı esmiş ve bu dönemlerde oyunun günlük geliri 18 milyon dolarları bulmuştu. Oyuna olan ilgi kaybolunca, doğal olarak oyunun gelirleri de azaldı, ancak hala oyunun günlük kazancının 1.5 ila 2.5 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

Analistlik şirketi Sensor Tower‘a göre Pokemon GO‘nun yayınlandığı tüm platformlardan elde ettiği toplam gelir 1 milyar doları aştı. Pokemon GO mobil platformda bu gelire en çabuk ulaşan oyun olarak da yeni bir rekorun daha sahibi oldu.

Kıyaslama yapmak gerekirse mobil platformun en popüler oyunlardan biri olan Clash Royale‘ın şu ana kadar elde ettiği gelir yaklaşık 550 milyon dolar, yani Pokemon GO‘nun ancak yarısı kadar. Bakalım Pokemon GO mobil platformlardaki liderliğini 2017 yılında da sürdürebilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK