PAYLAŞ

Cep canavarları ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. Pokemon Go 2016 senesinin en çok gelir elde eden oyunu oldu. İşte detaylar.

App Annie’nin yeni raporuna göre 2016 senesinde 950 milyon dolar gelir elde eden Pokemon Go şimdiden Niantic’i zengin etti.

6 Temmuz 2016 yılında piyasaya sürülen Pokemon Go ilk çıktığı gün büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmuştu. Ama oyuna gelmesi gereken ve gelmeyen güncellemelerden sonra kitlesinin önemli bir kısmını kaybetmişti.

Bu kayıplara rağmen 600 milyon dolar seviyelerini 90 gün içerisinde geçen Pokemon Go, Annie’ye göre rakiplerine fark atmıştı. Mobil dünyasının en çok oynanan oyunlarından biri olan Candy Crash ise 600 milyon dolar seviyelerine yaklaşık 200 gün içerisinde ulaşabilmişti.

Mobil Strike ve Clash Royale’in Gerisinde

CES 2017 etkinliğinde Niantic yetkili ismi Archit Bhargava yaptığı açıklamada Pokémon Go oyununda bugüne kadar 8.7 milyar kilometre yüründüğünün bilgisini de paylaştı.

Gelir anlamında üçüncü sırada bulunan Pokémon Go‘nun önünde Mobile Strike ve Clash Royale bulunuyor.

Kısa bir süre önce Apple Watch desteğine de kavuşan Pokémon Go ülkemizde resmi olarak ne zaman kullanılma açılacağı ise hala merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK