PAYLAŞ

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan Pokemon Go, Aralık ayında bomba gibi bir güncellemeyle geliyor. İşte detaylar

Çıktığı günden bu yanan mobil oyun pazarındaki dengeleri altüst eden Pokemon Go, yenilenmeye devam ediyor. Yapımcı firma Niantic, Pokemon Go’yu daha üst bir düzeye taşımak için kolları sıvamış durumda.

Geliştirici firmaya yakın kaynakların aktardığı bilgiye göre Pokemon Go için Aralık ayında köklü değişiklikler içeren bir güncelleme yayınlanacak.

pokemon-go-player-vs-player-savaslari

Artık Pokemon Takası da Yapabileceğiz!

Yayınlanacak olan güncellemeyle, oyuncuların uzun süredir bekledikleri Pokemon Go Player vs Player savaşları da oyuna eklenmiş olacak. Bunun haricinde oyuncuların birbirleri arasında Pokemon alış verişi yapmaları da mümkün olacak. Yani diğer bir değişle artık Pokemon takası yapabileceğiz.

Bir diğer değişiklik ise Pokemon yumurtaları tarafında gerçekleşecek. Niantic, Pokemon yumurtaları yerine, yetiştiricilere bebek Pokemonlar vererek onları eğitmelerini amaçlıyor. Bu bebek pokemonlar arasında Pichu, Cleffa, Magby, Elekid, Igglybuff, Smoochum ve Tyrogue’nun olacağı da sızdırılan bilgiler arasında.

Dip not olarak belirtelim. Niantic’in bu güncellemeyi 2017’nin ilk ayına sarkıtma ihtimali de bulunuyor. Zira bahsedilen özellikler oyun üzerinde hayli köklü değişiklikler yaratacağı için, bu güncellemenin test süresinin tahmin edilenden uzun sürebileceği belirtiliyor.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK