PAYLAŞ

PS4 Gamepadi bilgisayarda nasıl çalışır? Tabi ki PC oyunları
, gamepad ile çok daha zevkli bir hale geliyor. PS4 sahibiyseniz elbetteki oyunları genelde de PS4‘ünüzde oynuyorsunuz demektir, ancak PS4 oyunlarıyla PC oyunlarını kıyasladığınızda bazı oyunları PC‘de oynamak en azıyla maliyet açısından daha cazip. Peki PS4 gamepadi bilgisayarda nasıl çalışır?

Aslında yukarıda sorduğumuz sorunun cevabı oldukça basit. Xbox gamepadini bile bilgisayarınızda çalıştırmak için ek bir aparata ihtiyaç duyuyor olmanıza karşın, PS4 gamepadi ile bilgisayarda oyun oynayabilmek için hiçbir şeye ihtiyacınız yok.

PS4 gamepadinizi kabloyla bilgisayarınıza bağladığınızda kısa bir yükleme işleminden sonra artık PS4 gamepadi ile bilgisayarda oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Gamepadi yeniden PS4‘ünüzde kullanmaya başlamak içinse, bu sefer kabloyla PS4‘e bağlanıp gamepadi çalıştırmanız yeterli olacaktır.

Şayet uzun bir bağlantı kablosuna sahip değilseniz kabloyla bilgisayara bağlanmak sorun yaratabilir. Bu durumda ise bilgisayarınız ile gamepad arasında bluetooth bağlantısı kurarak kablosuz bir şekilde PS4 gamepadini bilgisayarda kullanmaya başlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK