PAYLAŞ

Apple bir süredir gündeminde olan refurb iPhone satışı projesini hayata geçirdi. İşte refurb iPhone 6s fiyatı ve dahası.

Bilindiği üzere Apple garanti kapsamında değişime gelen telefonları refurb olarak raflarda bekletiyordu. Kullanıcılar tamir edilmiş ve tekrardan sıfır ayarına gelmiş bu telefonların yeniden satışa sunulması için uzun süredir Apple’a baskı yapıyordu.

En Hızlı Şarj Olan Telefonlar Haberi için Tıklayın!

Apple kullanıcılardan gelen bu talebi daha fazla görmezden gelmedi ve refurb iPhone 6s ve refurb iPhone 6s Plus satışlarını resmi olarak başlattı.

refurb-iphone-6s-1

Şimdilik sadece Apple’ın online mağazası üzerinden satışa sunulan refurb iPhone 6s ve refurb iPhone 6s Plus’ın fiyatları ise bir hayli uygun.

Apple, refurb iPhone 6s’in fiyatını 449 dolar olarak belirlerken, refurb iPhone 6s Plus fiyatı ise 589 dolar.

Refurb iPhone Ne Demek?

Tabi ki her şeyden önce bu telefonların refurb olduğunu unutmamak gerekiyor. Bilindiği üzere refurb, tamir görmüş ya da memnun kalınmayarak geri iade edilmiş ürünlerin tamir edilmiş ve sıfırlanmış versiyonlarına deniliyor.

Dolayısıyla refurb iPhone 6s aldığınızda, fiyatı her ne kadar ucuz olsa da, kafanızda ürünün sağlamlığıyla ilgili bazı soru işaretleri ve güven eksikliği olabilir. Yine de ülkemizde 3000TL civarında fiyatlara satılan bir telefon için 589 dolar ödemek pek de mantıksız görünmüyor.

BİR CEVAP BIRAK