PAYLAŞ

Geçtiğimiz gün raflardaki yerini alan Resident Evil 7 için ilk incelemeler yayınlandı. İşte Resident Evil 7 inceleme notları.

Uzun bir aradan sonra tekrardan korku odaklı bir oyunla karşımıza çıkan Capcom, gerçekten iyi bir iş çıkarmışa benziyor.

Resident Evil 3’ten sonra seriyi bambaşka bir noktaya taşıyan geliştirici stüdyo, 4, 5 ve 6 oyunlarda aksiyon ağırlıklı temalarla oyun severlerin karşısına çıkmıştı.

Oyuncularun, Resident Evil serisinin ruhuna aykırı bu oynanış dinamiklerinin bir an önce terk edilmesi çağrısını daha fazla duymazdan gelemeyen Capcom yetkilileri Resident Evil 7 ile adeta seriyi küllerinden hayata döndürdü.

Resident Evil 7 serinin son 3 oyunundan apayrı bir noktada duruyor. Korku öğelerinin ön plana çıkarıldığı yapımın VR desteğinin bulunduğunu da hatırlatalım.

Geçtiğimiz gün resmi olarak raflardaki yerini alan Resident Evil 7 için ilk inceleme notları da yayınlandı. Dünyanın önde gelen oyun mecralarının bu notlarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Resident Evil 7 İnceleme Puanları

Eurogamer – No score
The Guardian – 5/5
Giant Bomb – 4/5
Game Informer – 8.5
USgamer – 4/5
PCGamer – 90/100
Polygon – 9
Gamespot – 8
Telegraph – 4/5
IGN – 7.7
Destructoid – 10
GamesRadar+ – 4.5/5
EGM – 9.5
Paste Magazine – 9
Shacknews – 9

Genel olarak puanlara baktığımızda Resident Evil 7 inceleme notlarının hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Görünen o ki, Capcom bu sefer gerçekten sağlam bir iş ortaya koymuş. Eğer sizde Resident Evil serisinin ilk 3 oyununu severek oynadıysanız, mutlaka Resident Evil 7’yi de denemenizi tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK