PAYLAŞ
A man poses with a magnifier in front of a Facebook logo on display in this illustration taken in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina, December 16, 2015. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo GLOBAL BUSINESS WEEK AHEAD PACKAGE - SEARCH "BUSINESS WEEK AHEAD JULY 25" FOR ALL IMAGES - RTSJGEL

Kaliforniya’da bir kadın eski erkek arkadaşının kendisini kaçırdığı ve darp ettiği yönünde şikayette bulundu, suçlamalara delil olaraksa eski sevgilisinin adına kendisinin kurduğu fake Facebook hesabını gösterdi.

Stephani Renae Lawson isimli kadın nedendir bilinmez (!) eski sevgilisinin başının belaya girmesini istedi. Bu yüzden de sevgilisi adına sahte bir Facebook hesabı açarak kendisiyle sahte yazışmalar yaptı ve sonrasında polise suç duyurusunda bulundu.

Mahkemeye Facebook yazışmalarının ekran görüntüleri sunuldu, ancak mahkeme delilleri kabul etmeden önce doğruluğunun araştırılması için karar verdi ve uzun uğraşlar sonucunda hesabın ip adresine ulaşılarak gerçekler de gün yüzüne çıkarılmış oldu.

Tabii olaylar burada sonlanmadı. Gerçeklerin açığa çıkmasının ardından, bu sefer de Lawson suçlu konumuna düştü ve 1 yıl hapis cezasıyla cezalandırıldı.

BİR CEVAP BIRAK