PAYLAŞ
In this July 28, 2016, photo, a screen magnification feature of the Galaxy Note 7 is demonstrated, in New York. Samsung releases an update to its jumbo smartphone and virtual-reality headset, mostly with enhancements rather than anything revolutionary during a preview of Samsung products. (AP Photo/Richard Drew)

Note 7 ile yaşadığı büyük yıkımın ardından Samsung yeni Note modeli için kolları sıvadı. Peki yeni Note modeli Note 8 ne zaman çıkacak? İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Samsung, batarya ve patlama sorunları nedeniyle Galaxy Note 7 modelini tüm dünyada geri çağırmak zorunda kalmıştı. Bu durum firmaya sadece maddi değil aynı zamanda müşteri güveni odaklı olarak da büyük zararlar vermişti.

Note 7 fiyaskosunu biran önce zihinlerden silmek isteyen Samsung yeni amiral gemisi modelleri için çoktan kolları sıvadı. Samsung tarafından sızdırılan bilgilerin güvenirliğiyle ün salmış olan Evan Blass resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Samsung’un yeni amiral gemisi telefonları S8 ve S8 Edge’in SM-G950 ve SM-G955 ile geleceğini doğruladı.

galaxy-note-8

Bu iki modelin yanı sıra Güney Koreli üreticinin, amiral gemisi standartlarında bir telefon üzerinde daha çalıştığını iddia eden Blass, bu gizemli modelin kod ismini ise SM-N950 olarak verdi.

Galaxy Note 8 Ne Zaman Çıkacak?

Blass’a ve birçok analiste göre bu gizemli model Note serisinin yeni telefonu Galaxy Note 8 olabilir. Zira teknoloji dünyasındaki geniş bir kesim, Samsung’un bir daha Note 7 ismiyle hiçbir telefonu satışa sunmayacağını iddia ediyor.

ekran-resmi-2016-11-10-10-34-02

Bu durumda ortaya iki temel soru çıkıyor. Birincisi Galaxy Note 8 ne zaman çıkacak? İkincisi ise Note 8 için daha çok erken değil mi? Genel kanı Samsung’un yaklaşan MWC’de Galaxy S8, Galaxy S8 Edge ve Note 8’i aynı anda tanıtacağı yönünde. Yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK