PAYLAŞ

Önümüzdeki Şubat ayında yeni amiral gemisi Galaxy S8’i tanıtacak olan Samsung, bazı temel dinamiklerde Galaxy S7’nin izinden gidecek. İşte detaylar.

Şu aralar Galaxy S8 özellikleri ile ilgili birçok haberle karşılaşıyoruz. Sızdırılan görseller ve hemen hemen tüm bilgilerin aynı olduğunu göz önünde bulundurursak, Galaxy S8 özellikleri ile ilgili elimizde birçok verinin olduğunu söyleyebiliriz.

Buna göre Samsung’un Galaxy S8 ile büyük bir değişim içerisine girdiğini söylemek de mümkün olacaktır. Zira home tuşunun kalkması, parmak izi okuyucunun arka tarafa kaydırılması, üst ve alt çerçevenin olabilecek en ince duruma getirilmesi gibi değişiklikler, Samsung’un alışılageldik tasarım çizgisinden tamamen vazgeçtiğini gösteriyor. (En azından S serisi için)

Peki dış tasarımı ile selefi modellerden bu kadar farklı olan Galaxy S8’in iç tasarımı nasıl olacak? İşte bu konuyla ilgili bazı bilgiler geçtiğimiz gün internete sızdırıldı. İddialara göre Samsung, Galaxy S7’nin iç tasarımından ve soğutma sisteminden oldukça memnunmuş. İlk defa Galaxy S7’de kullanılan Hot Pipe isimli sistemin aynısının Galaxy S8’de de kullanılması düşünülüyormuş.

Galaxy S8 Hot Pipe Sistemi S7 ile Benzer Olacak

Samsung ilk başta Galaxy S8’de iki farklı ısı borusu kullanmayı düşünmüş fakat bu durumun risk teşkil edebileceği ve Galaxy S7 ile hali hazırda başarıya ulaşmış olan tek ısı borulu sistemin daha güvenilir ve yeterli olduğu kanısına varılmış.

Bu arada Hot Pipe nedir diyenler için de ufak bir tanımlamada bulunalım. Hot Pipe yani ısı borusu, işlemcideki ısıyı telefonun bakır bölümlerine yaymak için kullanılıyor. Yani işlemcideki ısıyı başka bölümlere transfer ediyor. Böylece işlemci aşırı ısınmıyor ve telefon yavaşlamıyor.

Geçtiğimiz günlerde LG’nin de LG G6 modeli için Hot Pipe benzeri bir teknoloji üzerinde çalıştığını belirtmiştik. Bakalım Samsung ve LG’nin ardından başka firmalardan da benzer bir hamle gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK