PAYLAŞ

Geçtiğimiz sene büyük umutlarla tanıtılan Note 7, biranda Samsung’un korkulu rüyası haline gelmişti. Peki Note 7 fiyaskosunda son durum ne? İşte detaylar.

Galaxy Note 7’yi büyük umutlarla satışa sunan Samsung, kısa süre içerisinde başarılı bir satış çizgisi yakalamıştı. Fakat Güney Koreli üreticinin bu mutluluğu çok sürmedi. Dünyanın dört bir yanından gelen patlama haberleri Samsung’un üzerine kabus gibi çöktü.

Yaşanan patlamalar sonrasında sorunun çözümünde yetersiz kalan Samsung, bir süre sonra Galaxy Note 7 modellerini geri çağırma kararı aldı.

Uzun süredir piyasadaki Note 7 modellerini geri toplamaya çalışan Samsung, bu konuda önemli bir yol katetti. Firmadan yapılan son açıklamada, satışa sunulan Note 7 ünitelerinden yüzde 96’sının geri iade edildiği belirtildi.

Geri iadelerinin büyük bir bölümünün Note 7 için yayınlanan “şarj olamama” güncellemelerinden sonra gerçekleştiğinin de altı çizildi.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Samsung, Note 7 patlama nedeni ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Kasım ayında Note 7 patlamalarını araştırması için bir grup kurulmuştu. Bu grubun yılbaşına kadar Note 7 patlamalarıyla ilgili Samsung’a geniş bir rapor sunması bekleniyordu.

BİR CEVAP BIRAK