PAYLAŞ

Samsung’un bir süre önce Note 7 ile yaşadığı sorunun bir benzerini, Google da Pixel isimli modeliyle yaşıyor. İşte konu ile ilgili detaylar.

Hatırlanacağı üzere Samsung, Note 7 konusunda hatırı sayılır miktarda zarara uğramış, ve piyasadaki tüm Note 7’leri geri çağırarak üretimine son vermişti. Note 7’nin patlamasından ötürü ortaya çıkan bu sorun, Güney Koreli teknoloji devini milyonlarca dolar zarara sokmuştu.

Samsung’un başına gelen bu vahim olayın bir benzeri şimdi de Google’ın başına gelebilir. Bilindiği üzere Google kısa süre önce Pixel ve Pixel XL isimli iki modelini satışa sunmuştu. Amiral gemisi sınıfındaki bu iki modelde ortaya çıkan ses sorunu Google’ın canını sıkacak gibi görünüyor.

Google, Pixel Modellerini Geri Çağırabilir

Zira bir Pixel kullanıcısı, cihazının ses seviyesindeki bozukluğu çeşitli programlar aracılığıyla ispatlamış ve bunları Google’a yollamıştı. Google sorunun yazılımsal değil, donanımsal olduğunu itiraf etti.

Bunun anlamı şu oluyor. Ses seviyesi bozuk Pixel ve Pixel XL kullanıcıları bu telefonları yenileri ile değiştirebilecekler. Dahası bu tarz sorunlar yaşayan telefonların çoğalması, Google’ı Samsung’un durumuna düşürecek. Diğer bir değişle Samsung Pixel ve Pixel XL modellerinin tümünü geri çağıracak.

Tabi ki olay henüz çok taze. Dolayısıyla Google’ın şu an için ne yapacağını kestirmek zor. Her ne olursa olsun, bu olayın Google için fazlasıyla can sıkıcı olduğunu da belirtmek lazım.

BİR CEVAP BIRAK