PAYLAŞ

Teknolojinin dev firmaları ‘’Sanal Gerçeklik’’ teknolojisini daha ileri götürmek için güçlerini birleştirdiler. İşte Sanal Gerçeklik Derneği ile ilgili detaylar.

6 ana firmanın yer aldığı anlaşma ile hala start-up seviyesinde ürün geliştiren piyasaya güçlü bir oyuncu geliyor!

Güçlerini birleştiren 6 şirket Google, Samung, HTC, Oculus, Acer ve Sony piyasaya farklı bir soluk getirecek.

Sanal gerçeklik piyasası her geçen gün büyüyor. İlk başlarda küçük firmalar tarafından domine edilen sanal gerçeklilik pazarı, şimdi büyük firmaların birleşmesiyle farklı bir boyut kazanacak.

Fikirler yaratıcı, ancak küçük firmalar için; hatta büyük firmalar için dahi daha çok yol kat edilmesi gereken bir alan. Bu nedenle Google, Samung, HTC, Oculus, Acer ve Sony güçlerini birleştirdi.

Bu güçlü şirketlerin amacı; “Sanal gerçekliğin potansiyelini açığa çıkarmak”, ancak bunun nasıl olacağı hakkında kimsenin bir fikri yok. Çünkü bu konu hakkında hiçbir açıklama yapmadılar.

VR kullanıcıları aradıkları şey yazılım ve donanımın bir standarda erişmesi. Oculus için çıkarılan oyunlar PS VR veya Vive oynanamıyor.

Valve, Sanal Gerçeklik Derneğinin Dışında Kaldı

Durum böyle olunca sanal gerçeklilik kullanıcıları sıkıntılı anlar yaşıyor. Bu arada sanal gerçeklik teknolojisinde epey yol almış Valve şirketi bu anlaşmanın içinde bulunmuyor.

Yapılan basın açıklamasında “Kurduğumuz Küresel Sanal Gerçeklik Derneği’nin amacı, bu teknolojinin küresel olarak gelişmesi ve benimsenmesidir” vurgusu yapıldı.

Ayrıca; “Dernek üyelerinden her biri, en iyi yaptıkları işi yaparak araştırma geliştirme ve VR topluluğunun gelişimine katkı sağlayacaklardır. Grubumuz ayrıca üretici, politika belirleyicisi ve sanayici olarak VR dünyasına hizmet verecektir” denildi.

Bu 6 altı şirketin ileride yapacaklarını merakla bekliyor. Eğer bir sorun yaşamazlarsa bizi inanılmaz bir şeyin beklediğini söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK