PAYLAŞ

TBMM gündeminde olan Siber Güvenlik çok yakında yasa haline gelecek. İşte detaylar.

Günümüzde hemen hemen her ülkenin sorunu olan siber saldırılar için bir çok devlet önlem almaya başladı. Hatta Amerika’da ki seçimler sırasında Rus hackerlar Clinton’ın internet sayfasına siber saldırıda bulunmuş, bunun sonucunda ise seçimlerden sonra 46 Rus diplomat ABD tarafından ülkeden sınır dışı edilmişti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Siber Güvenlik ile yaptığı imza töreninden sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Tasarı En Kısa Sürede Yasalaşacak

Bakan Ahmet Arslan, Siber Güvenlik Yasa Tasarısı ile ilgili sorulan soruya, Kasım 2016 yılında tasarının sunulduğu Başbakanlıkta tarafların katılımıyla kesin hale getirilerek TBMM’ye giderek yasalaşacağını söyledi.

Bakan Ahmet Arslan “Biz, yasal zeminde bütün eksikliklerimizi tamamlamış, şu an yürüttüğümüz mücadeleyi, daha net bir şekilde yasaya bağlı olarak yürütmüş olacağız. Yakın zamanda da çıkacaktır. Hükümetimizin iradesi bu yönde.” açıklamasında bulundu.

Peki Siber Güvenlik Yasası, internet kullanıcılarını nasıl etkileyecek. Açıkçası devlet sitelerine siber saldırı yapmak gibi bir huyunuz yoksa, bu tasarının sizi hiç rahatsız etmeyeceğini söylemek mümkün.

Tabi ki ansızın çıkan bir KHK ile Siber Güvenlik Yasası bambaşka bir hal de alabilir. Bunu bize zaman gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK