PAYLAŞ

Qualcomm’un geçtiğimiz ay duyurduğu yeni yonga seti Snapdragon 835, GFXBench testinde göründü. Snapdragon 835, iPhone 7’den bile daha hızlı!

Hatırlanacağı üzere Qualcomm, geçtiğimiz ay düzenlediği bir etkinlikte, henüz üzerinde çalışmakta olduğu yeni üst düzey yonga seti Snapdragon 835’i de duyurmuştu. 10nm mimarisi ve QuickCharge 4.0 desteği ile dikkatleri üzerine çeken Snapdragon 835, geçtiğimiz gün GFX 3.0 Manhattan testinde göründü.

Snapdragon 835 henüz geliştirme aşamasında olmasına karşın GFX 3.0 ve GFX 3.1 testlerinde, iPhone 7 Plus’ı geride bırakmayı başardı.

snapdragon-835

Şu an en hızlı işlemciye sahip akıllı telefon ünvanını taşıyan iPhone 7 Plus, bu durumu çok da uzun süre, sürdüremeyecekmiş gibi görünüyor. Zira Samsung’un şu an üzerinde çalıştığı Galaxy S8 modelinde Qualcomm’un yeni üst düzey yonga setini kullanacağı daha önceden de belirtilmişti.

Eğer, Galaxy S8 belirtildiği gibi Snapdragon 835 ile çıkarsa, şimdiden iPhone 7 Plus’ı geride bırakacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira Snapdragon 835, henüz geliştirme aşamasında olmasına ve optimizasyon sorunları yaşamasın karşın, iPhone 7 Plus’tan daha güçlü görünüyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK