PAYLAŞ

Qualcomm’un yeni nesil üst düzey telefonlarda kullanılması beklenen Snapdragon 835 yonga seti, AnTuTu testinden aldığı puanlarla hayal kırıklığı yarattı. İşte Snapdragon 835 test sonuçları.

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden birçoğu, daha şimdiden yeni nesil amiral gemisi modellerinde, Qualcomm’un gelişim aşamasında olan üst düzey yonga seti Snapdragon 835’i kullanacağını açıklamış durumda.

Peki Snapdragon 835 gerçekten bu kadar kaliteli mi? Gerçekten beklentileri karşılayabilecek mi? Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir AnTuTu testi, Snapdragon 835’in gücü ile ilgili bazı soru işaretlerine neden oldu.

Essential FIH-PM1 isimli bir test cihazında kullanılan Snapdragon 835, tekli çekirdek testinde 1844, çoklu çekirdek testinde ise 5426 puan aldı.

Bu puanlar, hali hazırda Huawei’nin kendi ürettiği üst düzey işlemcisi Kirin 960’ın bile çok gerisinde. Fakat uzmanlar, test cihazında işlemcinin kendi kapasitesini tam yansıtamadığını ve dolayısıyla düşük puanlar aldığını söylüyorlar. Zira Snapdragon 835’in, LG, Samsung, HTC ve OnePlus gibi markaların telefonlarında çok daha iyi sonuçlar alacağından tüm uzmanlar hemfikir. Yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK