PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Sony önemli bir karar aldı. Sony, aynı Apple gibi akıllı telefon satışlarını arttırmanın peşinde. Peki başarılı olabilecek mi? İşte detaylar.

Şu aralar teknoloji gündeminin en çok konuşulan konularından biri hiç şüphesiz iPhone 8 özellikleri ve tasarımı. Apple’ın OLED ekrada geçeceği artık bir söylenti değil. Zira Amerikalı teknoloji devinin OLED ekran üreticileri ile yaptığı ikili görüşmeler artık gün gibi aşiyan. Dahası Apple’da bu durumu inkar etmiyor. Yani iPhone 8’in OLED ekranla geleceği artık kesinlik kazanmış durumda.

Akıllı telefon pazarında senelerdir LCD ekran inadını sürdüren birçok firma bulunuyor. Bunlardan öne çıkanları ise Apple ve Sony diyebiliriz. Apple’ın OLED ekrana geçeceğinin sızdırılmasının ardından, şimdi de Sony’nin OLED ekranlı bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Japon teknoloji devine yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, Sony 2017 yılında satışa sunacağı amiral gemisi modelinde LCD yerine OLED ekrana yer verecekmiş. Evet biraz tanıdık geldi değil mi? Hatırlanacağı üzere, Apple’ın da sadece bir modelinde OLED ekrana yer vereceği, diğer varyasyonların ise yine LCD panele sahip olacağı açıklanmıştı.

Bakalım Sony’nin biraz gecikmiş olan bu OLED ekran hamlesi beklenen başarıyı getirecek mi? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK