PAYLAŞ

Tüm dünya 2 gündür nefesini tutmuş ABD’de ki başkanlık seçimlerini bekliyordu. Geçtiğimiz saatlerde sonuçlanan seçim sonrası sosyal medyanın gündemi de bir anda değişti.

Son 6 aydır ana haber bültenlerinden eksik olmayan ABD başkanlık seçimi bugün sonuçlandı. Seçimin sonuçlanmasıyla birlikte, sosyal medyanın ana gündem maddesi de bir anda değişti.

Gündemi az çok takip eden herkes, ABD’deki başkanlık seçimini demokratların adayı Hilary Clinton’ın kazanacağına kesin gözüyle bakıyordu. Zira son yapılan anketlerde bu yöndeydi. Fakat ABD başkanlık seçimlerinde büyük bir sürpriz yaşandı. Cumhuriyetçilerin adayı olan Donald Trump, ipi göğüsleyerek ABD’nin yeni başkanı oldu.

Trump, Twitter’ı Kasıp Kavurdu!

İsmi ilk açıklandığında son turlara kalmasına bile mucize gözüyle bakılan Trump’ın, yeni ABD başkanı olması, sosyal medyadaki gündemi de bir anda şekillendirdi.

Twitter’da bir anda İstanbul, Türkiye ve Dünya gündeminin zirvesindeki isim Donald Trump oldu. Twitter’ın yanı sıra Facebook, Instagram gibi sosyal medya ağlarında da Donald Trump fırtınası esiyor.

Sosyal medya haricinde, ülkemizde önemli bir takipçi ve katılımcı kitlesine sahip sözlük sitelerinde de Donald Trump en çok tartışılan konu oldu.

ekran-resmi-2016-11-09-14-07-28

BİR CEVAP BIRAK