PAYLAŞ

Sosyal medyada yeni bir akım daha başladı. İnciCaps topluluğunun başlattığı yeni SpiderMan akımı nedir, ne mesajlar verir. İşte detaylar.

Türkiye’nin en etkin sosyal medya gruplarından biri olan İnciCaps, yeni bir akıma daha imzasını attı. Ülkemizdeki birçok sosyal medya akımının öncüsü konumundaki topluluk yeni akımıyla yine kısa sürede gündeme oturmayı başardı.

SpiderMan Akımı Nedir? Nasıl Yapılır?

SpiderMan akımı için capslerin ne anlam taşıdığına geçmeden önce SpiderMan akımı nedir konusuna bir değinelim. SpiderMan akımı olarak adlandırılan bu akımda 4 farklı konsept ön plana çıkıyor.

Caps yazarları, bir kareyi 4’e ayırarak üst sütuna SpiderMan’deki ana kahramınımız olan Peter Parker’ın örümcek ısırmadan önceki halini ve sonrasını koyuyorlar. Bu kısım hemen hemen tüm capslerde aynı.

Asıl yaratıcılığın ortaya çıktığı nokta ise caps resminin alt iki bölmesi. Bu bölmeye caps yazarları o kişiyle özdeşleşmiş bir cisim ya da materyal koyup, değişimi simgeleyen kişi ya da kişilere gönderme de bulunuyorlar.

spiderman-akimi-4

Basitçe örneklemek gerekirse, alt kısımdaki ilk bölüme Fenerbahçe yedek kulübesini koyup, yanına ise R.V. Persie’nin resmi olan bir caps, yedek kulübesiyle bu futbolcunun özdeşleştiğini bizlere ifade ediyor. İşte SpiderMan akımına ait birkaç caps örneği.

BİR CEVAP BIRAK