PAYLAŞ

Steve Jobs… Apple’ın kurucu ortaklarından birisi. Cupertino merkezli şirketin bugünlere gelmesinde çok büyük bir rolü bulunan Jobs, 2011 yılında aramızdan ayrılmıştı. Aykırı kişiliği ile tüm dünya gündeminin dikkatini çekmeyi başaran Jobs, Apple’ı dipten alıp zirveye taşımayı başarmıştı. Haliyle bu kadar büyük bir insandan geriye kalan hatıralar da servet değerinde olabiliyor. Aynı Steve Jobs imzalı iş başvuru formu gibi.

Steve Jobs imzalı iş başvuru formu için binlerce dolar ödedi!

RR Auction tarafından düzenlenen açık arttırmaya ilgi yoğundu. Açık arttırmanın en çok dikkat çeken ürünü ise Steve Jobs imzalı iş başvuru formu oldu. Apple’ın efsane ismi tarafından imzalanmış olan bu form Jobs’un bir iş için yapmış olduğu başvuruya ait. Forma ait görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.

Gelelim bu form için ödenen bedele. Öncelikli olarak şunu belirtelim. Açık arttırma için bir başlangıç sınırı yoktu. Fakat bu form için teklif edilen ilk ücret 5.000 dolar oldu. Genel kanı formun 50.000 dolar civarında bir fiyata alıcı bulabileceği yönündeydi. Fakat Steve Jobs tarafından imzalı bu form kısa süre içerisinde 50.000 dolar barajını aşarak tam 174.757 dolara alıcı buldu.

Açık konuşmak gerekirse bir başvuru formu için bu kadar büyük bir meblağ ödemek ne derece mantıklı tartışılabilir. Fakat paranıza varsa ve sıkı bir Jobs hayranıysanız, ödenen bu bedel, herşeye değer.

BİR CEVAP BIRAK