PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Android üzerinden ön kayıta sunulan Super Mario Run’ın çıkış tarihi de belli oldu. İşte Super Mario Run Android çıkış tarihi.

Geçtiğimiz sene 15 Aralık’ta iOS için yayınlanan Super Mario Run kısa sürede önemli bir başarıya imza atmıştı. İlk birkaç bölümünün ücretsiz olarak oyunculara sunulması, Super Mario Run’ın indirilme rakamlarını bir anda 90 milyona kadar vurdurmuştu. Fakat ilk 3 bölümden sonra, tüm bölümlerin açılması için istenen 10 dolarlık ücret, oyun severleri Super Mario Run’dan çabuk soğutmuştu.

iOS’te 3 milyondan fazla satan (tam sürüm olarak) Super Mario Run’ın Android için ne zaman yayınlanacağı ise merak konusuydu. Nintendo geçtiğimiz günlerde Super Mario Run için bir ön kayıt sayfası açmış ve oyunu indirmek isteyen Android kullanıcılarının bu formu kullanarak kayıt yaptırmalarını istemişti.

Sonunda Super Mario Run Android çıkış tarihi de kesinlik kazandı. Nintendo Amerika’dan yapılan açıklamada Super Mario Run Android versiyonunun Mart ayı içerisinde yayınlanacağı belirtildi.

Öte yandan Nintendo’nun iOS’te kullandığı satış politikasının benzerini Android’te de kullanacağı düşünülüyor. Yani oyunu indirenler ilk bir kaç bölümü ücretsiz olarak oynarken tam sürüm içinse 30 TL gibi bir ödeme yapmaları gerekecek.

BİR CEVAP BIRAK