PAYLAŞ

Nintendo’nun geçtiğimiz günlerde iOS için yayınladığı Super Mario Run’ın App Store rekoru kırdığı açıklandı. Peki Super Mario Run Android’te neden yok? İşte cevabı.

15 Aralık’ta iOS için yayınlanan Super Mario Run’ın eşine az rastlanır bir başarıya imza attığı ortaya çıktı. Nintendo’dan yapılan açıklamada Super Mario Run’ın ilk 4 gün içerisinde 40 milyondan fazla indirildiği belirtildi.

150 ülkede eş zamanlı olarak indirime sunulan Super Mario Run böylece, daha önceden Pokemon GO’ya ait olan “App Store’un en fazla indirilen uygulaması” rekorunu da ele geçirmiş oldu.

Tabi ki Pokemon GO’nun hala Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu bir çok ülkede resmi olarak yayınlanmadığını hatırlatmak gerekli.

Super Mario Run Android Versiyonu Yayınlanmayacak

Peki, iOS’te böylesine fırtınalar estiren bir yapım, Android’e neden gelmedi. Neden Nintendo, Super Mario Run Android versiyonunu kullanıma sunmadı? Aslında cevap son derece basit.

Hatırlarsanız iPhone 7 lansmanında Nintendo da boy göstermiş ve Super Mario Run’ın tanıtımını gerçekleştirmişti.

Apple ve Nintendo ortaklığı bununla sınırlı kalmadı. Apple, oyunun iOS’e özel olması karşılığında, Super Mario Run’a AppStore’da daha önce görülmemiş ayrıcalıklar tanıdı. Kısacası, AppStore’da adeta Super Mario Run reklamı yapıldı. Sonuç olarak bu reklam da amacına ulaşmış diyebiliriz.

Kısacası, Super Mario Run Android versiyonunun gelmemesi ya da gelmeyecek olması “tamamen duygusal” bir neden. Yine de Nintendo’nun Android platformu için farklı bir Mario oyunu üzerinde çalıştığını hatırlatalım.

BİR CEVAP BIRAK