PAYLAŞ

Oyun dünyası gün geçtikçe daha da büyüyor. Peki bu dünyada pastadan aslan payını alan oyun hangisi? İşte tüm zamanların en çok satan 10 oyunu!

Günümüzde, teknolojinin gelişmesi hiç şüphesiz en çok oyun sektörünü etkiledi. Oyun sektörü, geçtiğimiz 20 senede kendisini çok geliştirdi. 20 sene önceki oyunlarla, günümüz oyunları arasında dağlar kadar fark var.

Fakat oyun sektörü, garip bir pazara sahip. Kimi zaman en müthiş grafiklere sahip yapımlar, 16 bitlik oyunlar kadar bile satamayabiliyor. Yani iş, her zaman grafikte bitmiyor. Grafiğin yanında oyunculara sağlam da bir oynanış sunmanız gerekiyor.

Özellikle son zamanlarda oyuncular, satın aldıkları yapımlarda özgürlük ruhuna da çok önem vermeye başladılar. Yani oyuncular, satın aldıkları oyundaki açık dünya temasına, yapımın onlara sunduğu özgürlük ruhuna da bakmaya başladılar.

Bu durumun en basit örneği GTA 5 diyebiliriz. Tabi ki yazımızın başında da belirttiğimiz üzere, oyun sektörü garip bir pazar. Bazen tutmaz dediğiniz oyunlar milyonlar satarken, bu oyun yok satar dediğiniz yapımlar ise yapımcısını iflasa sürükleyebiliyor.

Peki oyun dünyasının gelmiş geçmiş en çok satan yapımları hangileri? Bu yazımızda, gelmiş geçmiş en çok satan telefonları sizler için mercek altına alıyoruz.

Tetris (1984)

İlk olarak 1984 yılında yayınlanan Tetris, günümüze kadar tüm dünya genelinde 495 milyondan fazla satmayı başardı.

Şu anda Electronic Arts bünyesinde bulunan Tetris, hemen hemen tüm platformlar için yayınlanmış durumda.

BİR CEVAP BIRAK