PAYLAŞ

Sosyal medyanın can damarlarından biri olan Twitter’da geçtiğimiz gün ilginç bir olay yaşandı. Twitter, kurucusu Jack Dorsey’in hesabını askıya aldı. İşte detaylar.

Sosyal medya denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Twitter ‘da geçtiğimiz gün ilginç bir olay yaşandı. Son günlerde küfürlü hesapları banlama kararı alan ve bunun sonucunda kısa sürede 360.000’in üzerinde hesabı askıya alan Twitter, kendi kurucusu Jack Dorsey’in de hesabını banladı.

Twitter’ın hem kurucusu, hem de CEO’su olan Jack Dorsey, yaptığı açıklamada olayın sistemde meydana gelen ufak bir teknik hatadan dolayı gerçekleştiğini belirtti. Dorsey’in hesabı, askıya alınmasının akabinde hemen açıldı.

Twitter Banlanmaları Devam Edecek!

Dorsey, askıya alma olaylarıyla ilgili olarak, bu durumun bir şirket politikası olduğunu ve kural ihlalinde bulunan hesapların hızlı bir şekilde banlanmaya devam edeceğini söyledi.

Bilindiği üzere ABD’de gerçekleşen başkanlık seçimlerinin ardından Twitter üzerinden hatırı sayılır miktarda kişinin katıldığı bir protesto organizasyonu düzenlenmiş ve bu organizasyon sonucunda Trump’a karşı ağza alınmayacak küfürler tweetlenmeye başlamıştı.

Tabi ki insanın aklına şu soru da gelmiyor değil. Twitter’ın kurucusunun hesabı bile yanlışlıkla askıya alınıyorsa, acaba bu şekilde kaç kişinin daha yanlışlıkla hesabı askıya alınmıştır. Dahası herkesin Dorsey gibi aynı gün içerisinde hesabını açtırmaya yetecek gücü de olmayabilir. Ne diyelim, hayırlısı.

BİR CEVAP BIRAK