PAYLAŞ

Her ne kadar farklı mesajlaşma uygulamaları kullanabiliyor olsak da, Whatsapp’ın mesajlaşma alanında lider olduğu bir gerçek. Ancak eve gelip bilgisayar karşısına geçtiğimizde, kimi zaman telefon üzerinden mesajlaşmayı sürdürmek zorlayıcı olabiliyor.

Bunun için Whatsapp mesajlaşma özelliğini bilgisayarlara da getirdi. Henüz Whatsapp’ı bilgisayarınızda kullanmadıysanız, Whatsapp Web nedir, ne işe yarar bilmiyorsanız, bu yazımızı okumanızı öneririz. İşte bilgisayarda whatsapp kullanma yolu.

whatsapp-web-02

Whatsapp bilgisayarda nasıl kullanılır sorusunun yanıtı aslında son derece basit. Whatsapp uygulamasını bilgisayarınızda kullanmanız için herhangi bir kurulum yapmanız gerekmiyor.

Tek yapmanız gereken internet tarayıcınıza https://web.whatsapp.com yazmak. Karşınıza bir QR kodu çıkacak.QR kodunu telefonunuzda tarayabilmek için ayrı bir programa ihtiyacınız yok.

Telefonunuzda Whatsapp uygulamasını çalıştırın ve seçeneklerden (sağ üst köşedeki üç nokta) Whatsapp Web seçeneğini seçin, ardından telefonuzun kamerasını ekrandaki QR koduna taratın. İşlem tamamlandı, artık bilgisayarınız üzerinden de Whatsapp kullanabiliyorsunuz.

whatsapp-web-01

Şayet ilk oturumu açış sırasında oturumu açık tut seçeneğini işaretlediyseniz ve bilgisayar size ait değil ise görüşmeniz bittikten sonra seçeneklerden Çıkış demeyi ihmal etmeyin. Zira sizden sonra  uygulamayı açanlar doğrudan sizin mesajlarınızla karşılaşabilirler. Ya da bunu unuttuysanız telefonunuzdan Whatsapp Web seçeneğine gelerek de “Tüm Bilgisayarlardan Çık” seçeneği ile oturumunuzu sonlandırabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK