PAYLAŞ

Bilindiği üzere WhatsApp’a geçtiğimiz günlerde gelen bir güncelleme kullanıcılarda rahatsızlık yarattı. Peki WhatsApp güncellemesini geri alma işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar.

Facebook, Snapchat’i satın alamayınca ufak bir güncelleme ile WhatsApp’ı Snapchat’e benzetmişti. WhatsApp için yayınlanan son güncelleme kullanıcıları hiç de memnun etmedi. Zira yeni gelen güncellemeyi kuranlar, WhatsApp ile özdeşleşmiş olan “durumum” sekmesinin tamamen değiştiğini, kişilerim sekmesinin yerinde ise yeller estiğini gördü. Peki WhatsApp güncellemesini geri alma işlemi nasıl yapılır? WhatsApp eski haline nasıl çevrilir?

Bunun için yapacağımız birkaç ufak adım var. Sonrasında ise WhatsApp uygulamamız güncelleme öncesindeki haline geri dönecek.

WhatsApp güncellemesini geri alma – iOS

WhatsApp güncellemesini geri alma işlemi için telefonumuzun işletim sistemi büyük önem arz ediyor. Zira kullandığını telefon iOS işletim sistemine sahipse ve jailbreak işlemi yapılmamışsa yeni WhatsApp’a alışmaya başlasanız iyi olur. Çünkü iOS için WhatsApp güncellemesini geri almanın bir yolu yok.

Fakat iOS kullanıyor ve telefonunuzda jailbreak varsa işiniz biraz daha kolay. Zira tek yapmanız gereken şey, jailbreak işleminden sonra ekrana gelen market uygulamasından eski bir WhatsApp sürümünü yüklemek olacaktır.

WhatsApp güncellemesini geri alma – Android

Şimdi gelelim işin Android kısmına. Eğer kullandığını işletim sistemi herhangi bir Android versiyonu ise WhatsApp güncellemesini geri alma işlemini kolaylıkla halledebilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken şey hali hazırda telefonunuzda kurulu olan WhatsApp uygulamasını silmek. Uygulamayı sildikten sonra, telefonunuzda oluşturulan WhatsApp klasörlerini de silin. Yani telefonunuzda bu uygulamaya ait en ufak bir kod kırıntısı bile kalmasın.

Sonrasında aşağıdaki linkten istediğiniz eski bir WhatsApp versiyonunu indirin.

WhatsApp eski sürümleri için tıklayın

İndirme işlemini gerçekleştirdikten sonra, uygulamayı kurun. Telefonunuzu kapatıp, açın. Uygulamaya giriş yapın. Eğer uygulama güncelleme uyarısı verirse bunu görmezden gelin. Gerekli işlemleri gerçekleştirin ve eski WhatsApp’ı kullanmaya devam edin.

Dip Not: Eğer güncellemiş olduğunuz WhatsApp’ı tamamen kaldırmazsanız (klasörler, eski medyalar vs.) yüklediğiniz eski sürüm hata verebilir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK