PAYLAŞ

Sony, PS4 Pro üzerine yoğunlaşırken, Microsoft ise Xbox One satışlarının giderek artmasının keyfini sürüyor. Xbox One, bu ay da PS4’ten fazla satmayı başardı. İşte detaylar.

Microsoft ve Sony arasındaki konsol rekabeti tüm hızıyla devam ediyor. PS4 ve Xbox One ilk çıktığında, satış rakamları bazında önemli bir avantaj elde eden Sony, kan kaybetmeye devam ediyor.

Exclusive oyun anlamında kullanıcıların beklentilerinin gerisinde bir performans sergileyen Sony, üstüste 4. ay en çok satan konsol ünvanını Microsoft’a kaptırdı.

xboxone-s-vs-ps4-pro

Xbox One, Amerika, İngiltere ve Avustralya’da Zirvede

NPD tarafından açıklanan verilere göre Xbox One, üstüste 4. ayında da Amerika’da en çok satan konsol oldu. Üstelik geçtiğimiz ay, Xbox One sadece Amerika’yla yetinmeyip, İngiltere ve Avustralya’da da ipi önde göğüsleyen konsol oldu.

Analistlere göre Xbox One’ın son aylarda bu denli iyi satmasının iki nedeni var. Bunlardan birincisi Xbox One’a özel olarak geliştirilen Gears of War 4, bazı EA oyunlarının Xbox One’a önce ya da ayrıcalıklı olarak çıkması.

Ülkemizde ise durum Amerika ya da İngiltere gibi değil. Resmi rakamlar açıklanmasa bile, sadece gözlem yoluyla bile PS4’ün Xbox One’a oranla çok daha fazla sattığını söylemek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK