PAYLAŞ

Ülkemizde de resmi kanallar vasıtasıyla satışı gerçekleşmekte olan Xiaomi, yeni amiral gemisi için gün verdi. İşte Xiaomi Mi 6 çıkış tarihi.

Takındığı agresif fiyat politikası sayesinde akıllı telefon pazarındaki payını kısa sürede katlayan Xiaomi yeni amiral gemisi modeli için gün sayıyor. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir raporda Xiaomi Mi 6 çıkış tarihi ile ilgili bazı bilgilere de yer verilmiş.

İddialara göre Xiaomi Mi 6 çıkış tarihi olarak 16 Nisan işaret ediliyormuş. Bu rapor hakkında Xiaomi cephesinden henüz bir açıklama gelmemiş olsa da, verilen tarihin son derece mantıklı olduğunu söylemek de mümkün.

Peki Xiaomi Mi 6’yı bu kadar beklenir bir telefon yapan şey ne? Tabi ki vaat ettiği özellikler ve fiyatı. Xiaomi Mi 6, Snapdragon 835 yonga seti, 6GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanıyla gelecek. Tüm bu üst segment özelliklere rağmen telefon için ön görülen satış fiyatı ise sadece 385 dolar.

Bakın çok gerilere değil sadece birkaç gün öncesine MWC’ye gidelim. SD 821’li LG G6 650 dolardan, Kirin 950’li Huawei P10’un 650 Euro’dan satışa sunulacağı duyurulmuştu. Bunların yanı sıra SD 835 kullanan diğer bir model olan Galaxy S8’in de 800 Euro civarında bir fiyattan satışa sunulacağı tahmin edilmekte.

Peki şimdi Xiaomi Mi 6 fiyatı için ne söylenebilir? İşte bu yüzden Xiaomi kısa sürede bu kadar başarılı oldu. Telefonlarını düşük kar marjı ile satarak. Darısı diğer üreticilerin başına.

BİR CEVAP BIRAK