PAYLAŞ

Çin’in en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi yeni telefonu için gün sayıyor. İşte Xiaomi Mi 6 özellikleri ve fazlası!

Çin menşeli firmalar tarafından geliştirilen telefonlar yüksek teknik donanımları ve diğer rakiplerine göre uygun fiyatlarıyla son yıllarda adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor. Bu cihazlardan bir diğeri de Xiaomi Mi 6. Cihaza dair şu ana kadar birçok iddia ortaya atılmıştı. Bu sefer ki iddialar ise Xiaomi Mi 6’nın sahip olacağı özelliklere ilişkin.

Telefona ilişkin gelen son bilgilere göre, Xiaomi Mi 6 iki farklı versiyon halinde piyasaya sürülecek. Telefonun bir modeli 4 GB Ram, 32 GB depolama alanı ve Full HD ekran paneline sahip olurken, diğerinde 64 GB depolama alanı ve QHD panel yer alacak. Aynı telefona ait farklı hafıza alanlarına sahip modeller normal olsa da, aynı telefonun farklı ekran çözünürlüklü iki modeli pek alışıldık bir şey değil.

Samsung Galaxy S8’in de 4 GB Ram ile satışa sunulması bekleniyor. Bu yüzden Xiaomi Mi 6’nın 4 GB Ram ile gelecek olması cihaz için yeterli görünüyor. Ayrıca iki cihazın da Snapdragon 835 işlemcisine sahip olması bekleniyor.
Xiaomi Mi 6’ya ilişkin gelen bir diğer iddia ise telefonun kamerasında Sony IMX386 sensor teknolojisinden yararlanılacağı yönünde.

Xiaomi Mi 6’ya ilişkin tüm gelen bilgilere rağmen telefonun hala gizemini koruduğunu söyleyebiliriz. Zira henüz cihazın ne zaman satışa sunulacağına ilişkin bir bilgi bile resmi ağızlardan paylaşılmış değil.

BİR CEVAP BIRAK