PAYLAŞ

Çin’in iPhone’u olarak lanse edilen Xiaomi’nin yeni telefonu Xiaomi Redmi 5 TENAA’da ortaya çıktı. İşte Xiaomi Redmi 5 özellikleri ve diğer detaylar.

Son yıllarda yükselen bir grafiğe imza atan Xiaomi, küresel pazardaki payını da arttırmaya başladı. Özellikle Hindistan’da zirveye oynayan Xiaomi bir yandan da yeni akıllı telefon modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde Çinli sertifikasyon kurumu TENAA’dan sızdırılan görsellerde, Xiamoi Redmi 5 olarak lanse edilen bir telefon ortaya çıktı.

MAE136 model numarasıyla sızdırılan telefonun teknik özellikleri hakkında ise bilgi verilmesi. Xiaomi Redmi 5 olduğu iddia edilen telefonun 5 inçlik bir ekrana sahip olduğu belirtiliyor. 4000 mAh gücünde ortalamanın üzerine bir batarya ile gelecek olan telefonun boyutları ise 139.24×69.94×8.65mm.

Sızdırılan görsellerden telefonun Xiaomi olduğu zaten açıkça anlaşılıyor. Fakat modelin Redmi 5 mi yoksa Redmi Note 4X mi olduğu hala tartışmaya açık bir konu.

Dip not olarak belirtelim. Xiaomi 26 Şubat’ta Barselona’da başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde önemli bir duyuruda bulunmayacak. Dolayısıyla şimdilik resimleri sızdırılan bu modelin birkaç hafta içerisinde resmi olarak tanıtılması da çok büyük bir sürpriz olmayacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK