PAYLAŞ

Apple’ın, iPhone’un 10. yılına özel olarak üreteceği yeni iPhone modelinde OLED ekran teknolojisinden yararlanacağı ortaya çıktı.

Akıllı telefon pazarının Samsung’la birlikte lider ismi konumunda bulunan Apple, iPhone’un 10. yılına özel tasarımı üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Yeni iPhone modeli hakkında birçok söylenti ortaya çıksa da, şu ana kadar kesinleşmiş olan birkaç ufak detayın dışında önemli bir bilgi bulunmuyor.

oled-vs-ipslcd

10. Yıla Özel iPhone OLED Ekranla Gelecek

Bu ufak detaylar arasında 10. Yıla özel olarak tasarlanacak olan yeni iPhone modelinin OLED ekrana sahip olacağı bilgisi de yer alıyor.

Geçtiğimiz gün Apple tarafından da doğrulanan bu bilgi için şimdiki adım ise güçlü bir iş ortağı bulabilmek. Apple yeni iPhone modelinde kullanacağı OLED ekran teknolojisi için bazı Japon firmalarla dirsek teması halinde diyebiliriz.

Apple, hali hazırda Apple Watch ekranında ve yeni MacbookPro‘un dokunmatik panelinde OLED ekran teknolojisini kullanmıştı. Dolayısıyla Amerikalı üretici bu teknolojiye hiç te yabancı sayılmaz.

Burada asıl eleştirilmesi gereken nokta ise, elbette Apple’ın OLED ekranlı iPhone fikrinde bu kadar ağır davranmış olması. Birçok akıllı telefon üreticisi yıllar öncesinden OLED ekran kullanmaya başlamıştı. Bakalım Apple’ın 10. yıla özel iPhone modeli beklenen ilgiyi görecek mi?

BİR CEVAP BIRAK