PAYLAŞ

Bir Youtube kanalı açmayı mı düşünüyorsunuz? O zaman haberimize alalım. Önce Youtube en çok izlenen video türlerine bir göz atın. Sonrasında ise kanalınızı seçerek yayına başlayın.

Günümüzün en popüler para kazanma yollarından bir tanesi de hiç kuşkusuz Youtube. Özellikle son dönemlerde YouTube üzerinden kanal açıp, yayın yapanların sayısında önemli bir artış gerçekleşti. Bunun iki temel nedeni var. Birincisi YouTube’ta kanal açmanın çok basit ve tamamen ücretsiz bir işlem olması. İkincisi ise YouTube’a konulacak çok fazla içeriğin olması.

YouTube her ne kadar ülkemizde resmi olarak faaliyet göstermiyor olsa da, YouTuber olarak adlandırdığımız kişiler, bir şekilde hesaplarını başka ülkeler üzerinden aktifleştirerek basit şekilde para kazanabiliyorlar.

Peki sizde YouTube’ta kanal açıp para kazanmaya başlamak için ne yapmalısınız? Aslında cevap son derece basit. İlk olarak kanalınızın içeriğine karar vermeniz gerekiyor. Peki Türkiye’de en çok hangi konulu videolar izleniyor. Öncelikle bilmeniz gereken olay bu. Yani YouTube en çok izlenen video türleri. Bunu bilmelisiniz ki, potansiyel izleyici kitlenizi de belirleyebilesiniz.

Lafı daha fazla uzatmadan sizler Türkiye’de YouTube en çok izlenen video türleri listemizle başbaşa bırakalım.

1- Müzik

1muzik

Aklınıza hemen öyle ünlü şarkıcılar gelmesin. Basit bir beatbox ile, bir arabesk rap mırıldansanız bile milyonlarca izleyiciye ulaşmanız mümkün. Zira YouTube’ta bunun çok örneği var.

BİR CEVAP BIRAK