PAYLAŞ

İnternet yayıncılığının açık ara lideri olan YouTube reklam politikasını değiştirme kararı aldı. İşte konu hakkındaki detaylar.

YouTube, Google bünyesinde katıldıktan sonra çok değişti. Bu değişimin en büyük nedeni ise reklamlar diyebiliriz. Eskiden YouTube’ta bu kadar reklam yoktu. Bir video izleyeceğiniz zaman hiç reklam vs uğraşmadan izler çıkardınız.

Şimdilerde ise YouTube reklamdan geçilmiyor desek sanırım pek de yanılmış olmayız. Uzun bir video izleseniz, birkaç defa video kesilir tak reklam girer. Bir şarkı dinleyeyim deseniz, tam şarkıya girecekken hoop reklam girer. En can sıkıcı olan şey ise 30 saniye boyunca izlemek zorunda olduğumuz ve geçemediğimiz reklamlar.

İşte bu konuda sizlere güzel haberlerimiz var. Google, YouTube’ta yer alan ve kullanıcıların hayli tepkisini çeken 30 saniyelik geçemediğimiz bu reklamları kaldırma kararı almış. Evet kaldırılsın iyi güzel ama ne zaman? Açıklamalara göre, 30 saniyelik bu reklamlar 2018’de YouTube’tan tamamen kaldırılacakmış. Daha 2017’nin başlarında olduğumuzu düşünürsek, uzun bir süre daha bu geçemediğimiz 30 saniyelik reklamlara katlanmak zorundayız diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK