PAYLAŞ

Popüler kültür zombi tanımını değiştirdi. Bilinen ilk zombiler ölülerin dirilmesi şeklinde, pek de gerçekleşmesi olası görünmeyen, ancak filmlere ve oyunlara konu olabilecek türden yaratıklardı.

Ancak günümüzdeki zombi tanımı, yayılan bir virüsün insan dna’larını mutasyona uğratarak onların bilincini yitirmesi ve saldırgan bir hale gelmesi üzerine kurulu. Ve böyle bir şey er ya da geç insanoğlunun başına gelebilir. Bunun bilincinde olan bazı kişi ve kurumlar ise olası bir zombi salgınına dair çalışmalar yürütüyorlar.


Cornell Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma ile, olası bir zombi salgınında, Amerika’da saklanılacak en iyi yerin Rocky Dağları olduğunu tespit edilmiş. Çalışmada olası bir zombi salgınında virüsün nasıl bir yayılma yolu takip edeceği üzerine yoğunlaşılmış ve yaşamın az olduğu dağlık bölgelere salgının ulaşmasının aylar süreceği tahmininde bulunulmuş.

Amerika için en tehlikeli bölge ise Pensilvanya merkezi. Burası hem yoğun nüfusa sahip olması hem de New York, Boston, Philadelphia gibi büyük şehirlere yakınlığı nedeniyle olası bir zombi salgınında uzak durulması gereken yerlerin başında geliyor.

BİR CEVAP BIRAK