PAYLAŞ

Bu hafta sinema severleri birbirinden güzel filmler bekliyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler.

Bu hafta sinema severleri biri Türk olmak üzere 8 film bekliyor. Birbirinden farklı türde 8 filmin olacağı bu haftada en dikkat çekici film ise Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea).

İşte bu hafta vizyona giren filmler.

Altın (Gold)

Matthew McConaughey‘nin başrolünde yer aldığı Gold filminin konusu ise Endonezya ormanlarında altın arayışında olan bir grup hırslı girişimciyi konu ediniyor.

Fırıldak Ailesi

Bu haftanın tek Türk yapımı olan animasyon Fırıldak Ailesini Murat Boz, Mahmut Tuncer ve Yılmaz Vural gibi ünlü kişiler seslendirecek. Filmin konusu ise Orta Dünyada yaşadıkları maceralar olacak.

Gecenin Kanunu (Live by Night)

Oyunculuk ve yönetmenlik kariyerini bir arada götüren Ben Affleck yazıp ve yönettiği Gecenin Kanunu filmi aykırı bir gangster olan Joe Coughlin‘in hikâyesini anlatıyor.

Halka 3 (Rings)

Japonya‘da fenomen hâline gelen ve sonrasında kaçınılmaz olarak Hollywood‘a uyarlanan Halka serisi, üçüncü filmiyle yeniden salonlara konuk olmaya hazırlanıyor. Halka 3, Samara’nın günümüzde geçen bir hikâyesini anlatıyor.

Lion

Saroo Brierley ve Larry Buttrose‘un kitabından sinemaya uyarlanan Lion’un konusu ise beş yaşında kaybolduktan sonra evlatlık verilen, yıllar sonra ise gerçek ailesini bulmak için arayışa geçen Saroo Vrierley‘nin gerçek hikâyesini ele alıyor. Film, Akademi Ödülleri’nde altı adaylık birden kazandı.

Toni Erdmann

Maren Ade’nin yazıp yönettiği Toni Erdmann, Cannes Film Festival tarihinin en iyi eleştiri alan filmi oldu. Toni Erdmann konusu ise hayatı tiye almayı tek gayesi hâline getirmiş, uçarı bir babanın beyaz yaka çalışanı kızıyla buzları eritme çabasını anlatıyor. Toni Erdmann, Oscarlarda Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde yarışacak.

Tüylü Kaçak (Run Ozzy Run)

Animasyon film Tüylü Kaçak, tatile giden ailenin geçici bir süre barınağa bıraktığı köpek Ozzy‘nin macerasını anlatıyor.

Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea)

Bu haftanın en dikkat çeken filmi olan Yaşamın Kıyısında Kenneth Lonergan‘ın yazıp yönettiği, başrollerinde Casey Affleck ve Michelle Williams‘ın yer aldığı Manchester by the Sea, ölüm ve geçmişin iç içe geçtiği bir dram öyküsü anlatıyor. 2016’nın en dikkat çeken yapımlarından biri olan film, Oscarlarda altı kategoride yarışacak.

BİR CEVAP BIRAK