PAYLAŞ

Bu yazımızda Instagram hesap dondurma ile ilgili tüm sorunlarınızı çözüyoruz. Instagram hesabı nasıl dondurulur? Dondurulan Instagram hesabı nasıl aktifleştirilir? İşte detaylar.

Şu aralar Instagram’ın, Facebook’tan daha popüler olduğunu söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira 50 yaş üzerindeki kitlenin Facebook’u işgal etmesinin ardından, gençler genel itibari ile Instagram’a yönelmiş durumda. Artık hemen hemen herkesin bir ya da birden fazla Instagram hesabı bulunmakta. Peki istemediğimiz bir durum ortaya çıktığında Instagram hesabımızı nasıl donduracağız?

İşte bu yazımızda Instagram hesap dondurma ile kafalara takılan soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Öncelikle şu sorunun cevabını verelim. Neden Instagram hesabını kalıcı olarak silme değil de, Instagram hesap dondurma? Bunun yanıtı aslında son derece basit. Instagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğiniz zaman, paylaştığınız tüm resim ve videolar kalıcı olarak siliniyor.

Oysa Instagram hesap dondurma seçeneğini seçtiğinizde, hesabınız geçici olarak askıya alınıyor. Yani hesabınız bir nevi hayalet hesap oluyor ve kimse sizin hesabınıza ulaşamıyor.

Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan Instagram hesap dondurma olayının nasıl yapıldığını basitçe anlatalım.

Instagram Hesap Dondurma

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak, Instagram’ın web sayfasına bağlanıyoruz.

Instagram hesap dondurma sayfası için tıklayın

Bağlandığınız sayfada da önceden oturum açtıysanız aşağıdaki görselde olduğu gibi bir sayfayla karşılaşacaksınız.

Bu sayfada size Instagram hesabınızı dondurma nedeniniz soruluyor. Herhangi bir seçeneği seçebilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra alt kısımda hesabı dondur butonu görünecek.

Dikkat! Instagram hesap dondurma seçeneğini aktif ettiğiniz zaman 24 saat boyunca hesabınızı tekrardan aktif edemezsiniz.

Instagram Hesap Aktifleştirme

Evet, Instagram hesap dondurma olayını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimize göre şimdide, Instagram hesap aktifleştirme başlığına geçelim. Dondurulan bir Instagram hesabını kolayca aktifleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey cep telefonunuzdan Instagram hesabınıza giriş yapmak. Yalnız unutmayın. Instagram hesabınızı dondurduktan sonra 24 saat boyunca aktifleştiremezsiniz. Aktifleştirmek istediğinizde de yanlış parola uyarısı alırsınız.

Instagram hesap dondurma konusunda dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise hesabınızı haftada yalnızca 1 kere dondurabiliyor olmanız. Yani diyelim ki bugün hesabınızı dondurup, yarın tekrardan aktif hale getirdiniz.  Bu durumda önümüzdeki 5 gün boyunca bir daha Instagram hesabınızı donduramazsınız.

Instagram Şifre Kırma 2017 yazımız için tıklayın

Bir başka yazımızda görüşmek üzere. Hoşçakalın.

BİR CEVAP BIRAK