PAYLAŞ

Apple‘ın önümüzdeki Eylül ayında tanıtacağı iPhone 8 hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son gelen The Wall Street Journal kaynaklı habere göre iPhone 8, şarj ve data aktırımı için uzun süredir kullandığı Lightning portu yerine USB Type-C portunu kullanacak. Detaylar haberimizde.

Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 8 için önemli bilgiler gelmeye başladı. Sızıntılara göre 2012 yılından beri Lightning şarj ve data aktarım portunu kullanan Apple, yeni iPhone 8 modelinde USB Type-C portunu tercih edecek.

Apple Tüm iOS Cihazların Ortak Port Kullanmasını İstiyor

Hali hazırda yeni Macbook ve Macbook Pro modelleriyle USB Type-C portuna geçiş yapan Apple, tüm ekosistemin standart bir porta sahip olmasını istiyor.

iPhone modellerinin yeni Macbook ve Macbook Pro’larla doğrudan farklı portlar kullanması nedeniyle bağlanamaması gibi sorunları aşmak adına Apple, iPhone 8 modelinde tüm dünyada yaygın olarak kullanılan USB Type-C portuna geçiş yapacak.

Haberi farklı yorumlayan başka topluluk ise bu durumu sadece kablonun adaptöre gidecek ucunun USB Type-C olarak değişeceğini söylüyor. Böylece Macbook’lar ile bağlantı konusunda iPhone modellerinin sorunun ortadan kalkacak. Aslında bu iddianın diğer söylemlere göre daha gerçekci olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak bu sene iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve 10.yıla özel olarak iPhone 8 olarak üç farklı model çıkarması beklenen Apple’ın bahsettiğimiz bu iPhone 8 modeli için 1000$ üstünde bir fiyat belirlemesi bekleniyor.

1 YORUM

  1. Dünya ekolojisi için standart şarj/data ucu ve kablosu kullanmak çok önemlidir. Yeni bir telefon aldığınızda, eski telefonunuzun aksesuarlarını kullanabilmeniz çok büyük avantajdır. Küresel atık üretimi de büyük ölçüde azaltılmış olur. Üreticiler bunu iyi planlaması lazımdır. Standartı sağlamak için, type-C bunun için iyi bir fırsattır benim gözümde.

BİR CEVAP BIRAK