PAYLAŞ

Meizu tarafından tanıtılan Super mCharge isimli yeni şarj teknolojisi sayesinde artık telefonunuz 20 dakika içerisinde şarj olabilecek. İşte konu hakkındaki detaylar.

Şu aralar akıllı telefon sektöründe, yonga seti, ram ve dahili depolama alanı kadar üzerinde durulan bir diğer önemli başlık da şarj kapasitesi. Kullanıcılar telefon satın alırken, telefonun bataryasının kapasitesine, dahası telefonun tam şarja ne kadar süre içerisinde ulaştığına da bakıyorlar.

Çünkü içerisinde bulunduğumuz çağın gerekliliklerinden ötürü, akıllı telefonlar ve internet yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olmuş durumda. İnsanların sürekli sanal dünyaya bağlı kalmaları, haliyle telefonların güç tüketimini önemli derecede arttırıyor.

Peki bir telefonun şarj olması ne kadar süre alıyor? Açıkçası bu sorunun cevabı kullandığınız telefona göre değişir. Fakat şu şekilde basit bir genellemede bulunabiliriz. Şu an yapılan testlere göre en hızlı şarj süresi OnePlus 3T’de bulunuyor. 1 saat 25 dakika. Diğer modellerde bu süre 3 saate kadar uzayabiliyor. Örneğin iPhone 7’nin tam olarak şarj olması 2.5 saati aşabiliyor.

Hızlı şarj üzerine birçok firma, bazı çalışmalar yapsa da hala istenilen verimlilik elde edilebilmiş değil. Fakat, Meizu tarafından geliştirilen Super mCharge isimli yeni şarj teknolojisi ile önemli bir adım atılabilir. Çünkü Super mCharge teknolojisi sayesinde 3000 mAh gücündeki bir batarya sadece 20 dakika içerisinde tam şarja ulaşabiliyor. Peki bu nasıl oluyor?

Basitçe anlatmak gerekirse, Meizu’nun yeni şarj sistemi, içerisinde bulunan akıllı devreler sayesinde bataryaya tek seferde 55 Watt’lık güç yükleyebiliyor. Çinli üreticinin açıklamalarına göre bu durum bataryanın ömrüne herhangi bir olumsuz etki de etmiyor.

Kısacası Meizu’nun bu teknolojisi sayesinde şarj problemi de önemli derecede çözülebilir. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK